FAQ czyli często zadawane pytania to kwestie, które spędzają sen z powiek pytających i tych, którzy mają na nie odpowiedzieć czyli nam. To kolejna sekcja informacyjna, mająca rozwiać wszelkie wątpliwości, jednak ujęta w okrojonej formule. I mamy nadzieję, modły wznosimy by służyła Wam sytuacjach niejasnych i momentach zastanowienia.

Co to jest escape room?

To fantastyczna rozrywka dla każdego! Tematyczne pokoje to jedno, półtora lub dwugodzinne gry fabularne, w trakcie których głównym celem jest rozwiązanie zagadek o zróżnicowanym charakterze, najczęściej: manualnym, mechanicznym, elektronicznym lub będących kombinacjami wymienionych. Rozgrywka zalicza się do gier intelektualnych. Atrakcja typu escaperoom to rozrywka integracyjna i interakcyjna czyli sukces osiąga się współpracując z innymi uczestnikami gry.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pokoju?

Każdy scenariusz wyróżniają kryteria, często wpływające na ostateczny jego wybór. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na poziom trudności i krytycznie spojrzeć na doświadczenia i umiejętności ;). Jedni czują się zaawansowanymi graczami po pięciu odwiedzonych pokojach, ci z ponad trzydziestoma zachowają dystans i rozwagę. Zatem pozostaje zaufać odgórnie podyktowanej klasyfikacji.

Upewnij się, że z gronem kumpli lub babską bandą nie idziecie PRZYPADKIEM do pokoju dedykowanego dzieciom. Chyba, że dziecięce akcenty i beztroska narracja nie stanowią problemu, wówczas i my problemów stwarzać nie zamierzamy 😉

Ile osób może wziąć udział w grze?

Każdy z naszych scenariuszy przeznaczony jest dla grup liczących od 2 do 5 osób. Zdarzają się jednak przypadki, że grupa chce się powiększyć. Wówczas obowiązuje dopłata w wysokości 50,00 zł za szóstego gracza.

Czy w escape roomie obowiązują ograniczenia wiekowe?

U nas tak. Są one podyktowane przede wszystkim dobrem i pomyślnym przebiegiem gry każdego uczestnika.

W pokoju Atlantis podwodna ekspedycja przeznaczonym dla dzieci, najmłodsi gracze muszą mieć minimum 8, maksymalnie 12 lat i mogą brać udział w grze bez konieczności udziału Animatora, jednak rodzic/opiekun prawny ma obowiązek dostarczyć wypełnione stosowne zgody:

Zgoda dla dziecka w wieku 8-14 lat do pokoju Atlantis – DRUK Z3

Zgoda dla grupy dzieci w wieku 8-14 lat do pokoju Atlantis – DRUKZ4

W przypadku regularnych pokoi, minimalny wiek dziecka to 7 lat i udział Animatora jest konieczny. Obecny podczas rozgrywki animator dba o jej poprawny i efektywny przebieg oraz dba o bezpieczeństwo dzieci. Usługa animatora wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 150,00 zł za grupę/pokój.

Czy do wizyty w escape roomie należy się przygotować?

Bycie wyspanym i najedzonym to dobry start :). Otwarty i chętny na doświadczenia umysł znacznie lepiej zaadaptuje się do realiów danego scenariusza. Wzajemne nakręcanie w ekipie napędza do działania, budzi domysły i wzmaga aktywność. Innymi słowy: przygotujcie się na ciekawe doświadczenie!

Stolica jest ogromna! Potrafi zaskoczyć nawet zatwardziałego warszawiaka. I choć komunikacyjnie wszystko da się ogarnąć, warto jednak sprawdzić lokalizację escape roomu i zaplanować trasę dojazdu, z uwzględnieniem natężenia ruchu w godzinach rozpoczęcia podróży po zagadki.

Zaplanować wizytę czy iść na żywioł?

To zależy od preferencji i osobowości zarówno inicjatora wypadu do escape roomu jak i całej grupy.

Wypad do pokoju na spontanie może okazać się idealnym rozwiązaniem na nieco nudnawy wieczór, jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że wybrany scenariusz nie będzie tak po prostu na Was czekał.

Warto zaglądać do kalendarza rezerwacji regularnie… albo po prostu wybrać termin i nie obawiać się, że ktoś zaraz sprzątnie go sprzed nosa.

Czy przyjmujecie płatności w naturze?

Nie. Preferujemy klasyczne formy regulowania należności w gotówce, kartami płatniczymi lub płatnościami mobilnymi. Jednak docenimy wszelkie dodatkowe, kreatywne bonusy i prezenty :).

Mój kolega nie mówi po polsku. Czy to znaczy, że będzie musiał na mnie zaczekać aż skończę grę?

Skądże znowu! Zarówno pokoje jak i obsługa są gotowi na anglojęzycznych gości :). Bierz kolegę ze sobą i bawcie się dobrze. Chyba, że występuje jako szósty gracz, wówczas wróć do punktu nr 3.

Pokój dla dzieci Atlantis podwodna ekspedycja jest jedynym pokojem, który nie jest dostępny w wersji anglojęzycznej.

Wypad do pokoju zagadek to planowany wiele miesięcy wypad. Nawet busa wynajęliśmy do tego celu. Czy można parkować na terenie obiektu, gdzie mieści się lokal?

Przykro to stwierdzić, jednak mimo dużej przestrzeni do parkowania, nie jesteśmy w stanie udostępnić jej na potrzeby przybywających gości. Są to kwestie, na które nie mamy wpływu jako najemcy lokalu.

Wokół kompleksu Wynalazek Tower znajduje się sporo miejsca do parkowania, jednak jego dostępność zależy od natężenia ruchu.

Dobrym rozwiązaniem, z którego korzysta wielu naszych gości jest korzystanie z parkingu w Galerii Mokotów, skąd aż prosi się o spacer do naszego lokalu. Także ulica Taśmowa może okazać się wybawicielką z opresji. Opcją płatną jest parking zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Wynalazek i Cybernetyki, na terenie kompleksu Neopark.

Uwielbiam robić zdjęcia! Czy będąc w pokoju mogę uwieczniać te zagadkowe momenty?

Ciężko robić zdjęcia bez telefonu, który powinien był zostać w szafce na czas przebywania w pokoju zagadek, oj nieładnie.

W pokoju podczas rozgrywki całą swoją uwagę skupić należy na misji będącej sensem całej zabawy. Sesję zdjęciową z największą przyjemnością wykonamy po grze, nie wykluczamy, że nawet w zakątkach pokoju 😉

Prawdziwy ze mnie łowca zniżek i rabatów! Chcę wykorzystać je wszystkie na raz!

To nie przejdzie. Karta Warszawiaka x4, otrzymane ulotki czy kupony, promocje ograniczone czasowo nie łączą się w żadne kombinacje. Te przejawy przebiegłości konsekwentnie demaskujemy. Nadal jednak możesz wybrać najkorzystniejszą dla grupy ulgę cenową :).

A my nie wiedzieliśmy, że pokój Atlantis jest dla dzieci. I co teraz?

No to daliście ciała. Niezależnie od tego czy wybieramy film, książkę, grę czy pokój zagadek, jasnym jest, że każdy materiał bądź atrakcja ma dedykowaną grupę odbiorców. Fakt bycia pokojem dla dzieci Atlantis ma oznaczony bardzo jasno:

  • zdradza go identyfikacja – choć rozumiemy, że kojarzenie wzrokowe nie jest konieczne,
  • specyfikacja: poziom trudności – dzieci/łatwy zarówno na naszej stronie jak i w serwisie LockMe,
  • wszelkiej maści banery, grafiki w newralgicznych miejscach sygnalizują docelowego odbiorcę,
  • w Regulaminie też jest – i tak wiemy: nikt tego nie czyta (no to macie za swoje),
  • prowadzona narracja i marketing w mediach społecznościowych też może co nieco sugerować 🙂

Zatem jeśli mimo tych informacji nadal ciężko skojarzyć, że Atlantis pokojem dla dzieci jest, to my rozkładamy ręce i odsyłamy do specjalisty.