„Miau” i „hau” zawsze powinny brzmieć wesoło i przywodzić na myśl rozbrykane koty i psiaki. Fakty są jednak inne, nie zaskakują, ale ciągle zasmucają. Bezdomność zwierząt w Polsce to nierozwiązany problem, z którym wiele fundacji, stowarzyszeń i ludzi dobrych serc stara się mierzyć i chociaż zapobiegać jego dalszemu postępowaniu. Ciężkie do pojęcia umysłem liczby psów czy kotów, od lat czekają na dom. Jeśli nie daniem tego domu to chociaż na wiele innych sposób możemy wspomóc te mniejsze lub większe jednostki niosące pomoc. Naszą uwagę przykuł pewien legionowski zakątek…

Koci Zakątek

W Legionowie przy Urzędzie Miejskim działa niewielka grupa wolontariuszy. Dzięki ich inicjatywie w tworzonym przez nich domu tymczasowym koty bezdomne przed adopcją, wolnożyjące wymagające opieki weterynaryjnej czy wracające do sił po zabiegach, znajdują azyl i opiekę. Skromne pomieszczenie jest profesjonalnie przygotowane i spełnia wszelkie wymagania. To zasługa i determinacja zespołu, którym los przypadkowych mruczków nie jest obojętny. Z pełną odpowiedzialnością od lat dzielą się zadaniami i wspierają kocie losy.

Zdjęcia: Koci Zakątek / Koty z Legionowa

Potrzebne wsparcie

Nie jest tajemnicą, że tego rodzaju lokalne inicjatywy potrzebują zasilania z zewnątrz. Koszty utrzymania i opieki stale rosną. Potrzebne są karmy, wszelkiego rodzaju legowiska i oczywiście żwirki. Zawsze warto upewnić się, co w danym momencie jest najpotrzebniejsze… I tak też uczyniliśmy.

Zdecydowaliśmy się naszą mocą i zasięgiem wesprzeć stowarzyszenie Koci Zakątek. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce na rzecz kotów z Legionowa.

Zbiórka w Mysterious Room

Do 23 października w godzinach pracy lokalu, możecie przynieść najpotrzebniejsze zapasy:

  • karmy wysokomięsne z rekomendowanych marek: Smilla, Dolina Noteci, Piper, Feringa, Mac’s, Wiejska Zagroda, Butchers,
  • żwirki: kukurydziany lub drewniany,
  • drapaki i legowiska.
Ponadto w dniach 21, 22 i 23 z każdej zrealizowanej rezerwacji 10,00 zł przekazujemy na cele statutowe stowarzyszenia.

Wszelkie dodatkowe kwestie czy zapytania dotyczące potrzeb należy kierować bezpośrednio do opiekunów:

Paulina: 665 864 269, Krzysztof: 782 239 116, Kaja: 500 067 300.

Zachęcamy do dołączenia do społeczności na Facebooku by być na bieżąco z losami i codziennymi sprawami w Kocim Zakątku.