13 czerwca 2015 roku był wyjątkowym dniem, nie tylko dla graczy, ale również dla nas. W tym dniu odbyła się pierwsza gra miejska pod sztandarem Mysterious Room. Już wtedy wiedzieliśmy, że rzucamy się na głębokie wody, a dopiero rozkręcaliśmy się w branży zagadek. I poszło! Niesamowity odzew! Ta gra, to wydarzenie ma dla nas szczególną wartość sentymentalną.

Wszystko działo się, oczywiście w Łodzi. Dla uczestników była to okazja by poznać miasto z każdej strony. A cel szczytny i szlachetny: przywrócić utracone moce superbohaterowi, który od lat czuwa nad miastem. Mało kto go poznał, niewielu zaś widziało, ale legenda głosi, że niegdyś posiadał nieziemskie moce! Kim jest? Tych odpowiedzi dostarczały przeróżne misje, z którymi mierzyli się najdzielniejsi ochotnicy. Ostatecznie tożsamość bohatera wyszła na jaw dopiero na finale gry. Imię jego Julian. Powiewająca na wietrze fioletowa peleryna, intensywne turkusy i żółte…szorty!

Sesja bohatera: Platin Studio

Kochać Łódź, doceniać ją, zachwycać się jej- na pierwszy rzut oka niewidocznym pięknem, zadzierać głowy za detalami w architekturze, zaglądać w ukryte uliczki, które skrywają magię- takie było przesłanie gry :). Julian powrócił do formy i gdzieś tam, siedząc wysoko, obserwuje jak mają się sprawy. A mają się całkiem zacnie :).

Fotorelacja z gry: Nox Studio